ЦСКА и австрийския ЛАСК Линц играят при 1:3 в контролна среща в

...

НА ЖИВО: ЦСКА - ЛАСК Линц 1:3

ЦСКА и австрийския ЛАСК Линц играят при 1:3 в контролна среща в Турция.

Двубоят, който ще се играе на терена на хотелския комплекс " Кая Палазо " в Белек е през днешния ден от 14:00 часа.

Всичко най-интересно от него може да наблюдавате онлайн в Gong.bg.

Още в самото начало на срещата австрийците означиха гол. Марин Любичич получи топката с тил към вратата и се изплъзна от защитата на " алените ", завършвайки сполучливо акцията си. Впоследствие обаче бе вдигната засада на №11 от отбора на ЛАСК. Малко по-късно Саша Хорват излъга двама играчи на ЦСКА и шутира по земя, само че Бусато се намеси.

Малко след изминаването на половин час игра и българският отбор сътвори късмет за гол. Де Нойер опита диагонален изстрел, само че Шлагер бе безукорен.

Австрийците незабавно се активизираха и още веднъж постановиха напън, който докара до попадение. Ниско подаване отдясно откри Жул в наказателното, а полузащитникът с две докосвания откри мрежата зад Бусато - 0:1.

Две минути по-късно неточност на Мено Кох едвам не докара до втори гол в " алената " врата. Накамура обаче откри тялото на Бусато, останал очи в очи с него.

Точно преди почивката ЛАСК вкара и второ попадение. Австрийците развиха нахлуване през центъра на терена, което стигна до наказателното. Там Накамура откри Усор на празна врата, а нападателят нямаше никакви проблеми да означи - 0:2.

В началото на втората част Бусато избави рисков удар от директен свободен удар. Минути по-късно обаче третият в Австрия нанесе трети удар. Матей застъпи състезател на ЛАСК в наказателното и бе отсъдена дузпа, която резервата Гойгингер осъществя.

ЦСКА съумя да понижи резултата към четвърт час преди края. Точен бе Станислав Шопов от дузпа.

Преднината на ЛАСК можеше още веднъж да стане три гола, в случай че удар на Флакер от 30 метра бе намерил ъгъла на вратата на ЦСКА.

14:00 / ЦСКА - ЛАСК Линц 1:3

0:1 Роберт Жул 36`

0:2 Моузес Усор 44`

0:3 Томас Гойгингер 58` (д)

1:3 Станислав Шопов 74` (д)

ЦСКА: Густаво Бусато, Християн Петров, Амос Юга, Мено Кох, Иван Турицов, Тибо Вион, Жеферсон, Лазар Туфегджич, Брадли Де Нойер, Жираир Шагоян, Дюкенс Назон

Треньор: Саша Илич

ЛАСК:  Александър Шлагер, Акош Кечкеш, Филип Цирайс, Рене Ренер, Петер Михоръл, Роберт Жул, Марин Любичич, Моузес Усор, Филип Стойкович, Саша Хорват, Кейто Накамура